Menüü
Sulge

TALLINNA
ARHITEKTUURI-
BIENNAAL
TAB 2019

TAB lükkub aastasse 2022

Järgmise aasta septembris toimuma pidanud Tallinna arhitektuuribiennaali TAB avanädal leiab aset 7.-11. septembril 2022. Käimasolev TABi kuraatorivõistlus jätkub planeeritult ja võistlustööde esitamise tähtaeg 29. mai jääb samaks.

Järjekorras kuuendat korda toimuva ja piirkonna suurima arhitektuurifestivali toimumisaja muutmise põhjusteks on nii 18. mail teatatud XVII Veneetsia arhitektuuribiennaali aasta võrra edasilükkamine kui ka pandeemia tagajärjel tekkinud muutlikud ajad kultuurivaldkonnas, seda eriti suuremate rahvusvaheliste biennaalide ja festivalide korraldamisel. ”Elame keerulisel ja muutlikul ajal, seetõttu on sundvalikuga lisandunud aasta ettevalmistuseks positiivne, andes kindluse, et VI TAB tuleb sisuka ja huvitava programmiga. Loodan, et kuraatorkonkursil osalevad tiimid mõistavad tehtud valikuid ja on valmis panustama TABi 2022,” sõnas Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg.

Käimasoleva TABi peakuraatori võistluse tähtaega biennaali aasta võrra hiljem toimumine ei mõjuta ning võistluse tähtajaks jääb endiselt 29. mai 2020 kell 16:00 Eesti aja järgi. Võistlus toimub plaanipäraselt kahes etapis, mille käigus žürii teeb võistlustööde hulgast valiku ning kutsub kuni viie parima töö autorid vestlusele. Võistluse esimese etapi koosolek toimub plaanipäraselt 10. juunil 2020, peale mida avalikustatakse II etappi pääsenud 5 parimat tööd ning sealjuures ka II etapi koosoleku toimumiskuupäev. Võistluse tulemused ja žürii lõpp-protokoll avalikustatakse 2020. aasta augustikuu jooksul. 
Žürii arvestab tööde hindamisel, et otsus TABi edasilükkamisest leidis aset vaid loetud päevad enne võistluse tähtaega ning ei eelda esitatud võislustööde puhul uue toimumisajaga seoses sisulisi muudatusi. 

VI TAB peakuraatori võistluse tingimused ja lisainfo leiab siit