Menüü
Sulge

TALLINNA
ARHITEKTUURI-
BIENNAAL
TAB 2019

TAB 2022 peakuraatori võistlus

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutab välja kuraatorivõistluse, mille eesmärgiks on leida parim idee ja kuraator 2022. aastal toimuvale, järjekorras kuuendale Tallinna Arhitektuuribiennaalile TAB 2022. TAB on Baltimaade suurim, rahvusvahelise haardega arhitektuurifestival, mis tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ja heidab pilgu valdkonna tulevikku. Järgmine TAB toimub 2022. aasta sügisel, avanädalaga septembris. 

Kuraatorikonkursiga otsitakse biennaalile Eesti kontekstiga seotud ning tänapäevases arhitektuurimaailmas aktuaalset, uuenduslikku ning vastukaja tekitavat peateemat. TAB 2022 eesmärgiks on kaasata rahvusvahelist ja kohalikku publikut. TAB pakub sündmusteprogrammi nii valdkonna tippudele, noortele professionaalidele ning tavakodanikest arhitektuurihuvilistele. TABi ürituste tuuma moodustavad kuraatorinäitus, sümpoosion ning Tallinna visioonivõistlus. Iga biennaali peateema põimib TABi põhilised tuumiksündmused omavahel täiendavaks tervikuks, mida saadab põhjalikumalt teemat ja osalejaid tutvustav TAB kataloog. 

TAB kuraatorkonkurss kestab 18.02- 29.05.2020.
Tööde kirjaliku esitamise tähtaeg on 29. mai 2020 kell 16:00 Eesti aja järgi, +2GMT
Võistlustingimused on allalaetavad SIIN. 

Küsimused ja täiendav info:
maria@arhitektuurikeskus.ee

Küsimustele vastab TAB 2022 kuraatorivõistluse žürii.


9. aprillil toimus veebiülekandena TAB 2022 infotund, mida viis TABi korraldajana läbi Eesti Arhitektuurikeskus. Sündmus on järelvaadatav alloleval lingil.

Ülevaate TABist kui arhitektuurifestivalist, võistlustingimustest, uueneneud tähtaegadest andsid ja küsimustele vastasid Raul Järg (Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja), Veronika Valk- Siska (Eesti Kultuuriministeerium), Yael Reisner (TAB 2019 peakuraator) ja Maria Kristiin Peterson (TAB produtsent).


TAB 2022 kuraatorivõistluse eesmärgiks on leida kuraatormeeskond ja teema kuuendale Tallinna Arhitektuuribiennaalile, mis toimub aastal 2022. TABist on aastate jooksul kujunenud piirkonna suurim ja olulisim arhitektuurifestival, mida kajastavad olulisemad rahvusvahelised arhitektuuriväljaanded. TAB on väärtuslik platvorm ideede testimiseks ja koostöö loomiseks, seda nii lokaalselt kui rahvusvaheliselt. Kuraatormeeskond võib koosneda eesti arhitektidest või olla rahvusvaheline. Kuna mitmed välisbürood otsivad oma meeskonda eesti poolset partnerit, siis saame vajadusel aidata teid kontaktide loomisel. Selleks võtke palun ühendust e-maili teel: info@arhliit.ee.


TAB 2019 peakuraatoriks oli Yael Reisner ning biennaali teemavalik väljendas olulist kultuurilist muutust- ilu käsitlemist arhitektuuris, mida viimased 80 aastat on pigem välditud. Esimese Tallinna Arhitektuuribiennaali TAB 2011 teemaks oli “Maastikuurbanism”, mis käsitles arhitektuuri, maastikuarhitektuuri ja urbanismi seosed. 2013. aastal toimunud teine biennaal taasavastas ja uuris sotsialistlikke ja modernistlikke ruume ning ideid. 2015. aasta sügisel toimunud kolmas Tallinna Arhitektuuribiennaal kandis pealkirja “Isejuhtiv linn” ning rääkis sellest, millised muutused võivad meid ümbritsevas linnas aset leida, kui kasutusele võetakse isejuhtivad autod. TAB 2019 teemaks oli bioTallinn, mille peakuraator Claudia Pasquero käsitles bio- ja infotehnoloogia kombineeritud rakendamisvõimalusi maastikukujunduse ja linnadisaini valdkonnas.

TABi toetavad Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn.