Menüü
Sulge

TALLINNA
ARHITEKTUURI-
BIENNAAL
TAB 2019

Partnerid

TAB 2019 sümpoosioni kaasrahastab Rahvusvaheliste sündmuste ja konverentside toetamise meetme raames Euroopa Regionaalarengu Fond (summas €30 000). Sümpoosioni peamisteks eesmärkideks on profesionaalsel rahvusvahelisel tasandil teadmiste ja kogemuste vahetamine ning Eesti arhitektuurimaastiku rahvusvahelise tuntuse suurendamine.

Kultuuriministeerium juhib riigi kultuuri-, spordi- ja muinsuskaitsetööd, edendab kunste ning koordineerib riigi meediapoliitikat, audiovisuaalpoliitikat ja lõimumiskava rakendamist. Kultuuriministeerium on Eesti Arhitektuurikeskuse üks peamisi koostööpartnereid TAB 2019 korraldamisel.

ABB on TAB 2019 Kuldpartner.
ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) on teedrajav tehnoloogialiider, kes pakub terviklikke ja laiaulatuslikke lahendusi tööstuse digitaliseerimiseks. Enam kui 130-aastase ajalooga innovaatorina on ABB täna tööstuse digitaliseerimise juhtiv ettevõte ning tegutseb neljas kliendikeskses ja globaalselt juhitud ärivaldkonnas: elektrifitseerimine, tööstusautomaatika, ajamid ning robootika ja diskreetne automaatika, mida toetab ühine digitaalne platvorm ABB Ability™. ABB tegutseb enam kui sajas riigis ja annab tööd ligikaudu 147 000 inimesele.

Briti Nõukogu on Suurbritannia peamine rahvusvaheline haridus-ja kultuurisuhetega tegelev organisatsioon. Briti Nõukogu eesmärk on tekitada usaldust ja üksteisemõistmist kõigi maailma inimeste vahel. Eestis tegutseme peamiselt järgmistes valdkondades: haridus, kunst-ja kultuur, noorte oskuste arendamine ja jõustamine.

Eesti Kultuurkapital on avalik-õiguslik juriidiline isik, kelle tegevuse eesmärk on kunstide, rahvakultuuri, kehakultuuri ja spordi ning kultuuriehitiste rajamise ja renoveerimise toetamine rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu.

Velux Eesti, Läti ja Leedu toetavad Tallinna Arhitektuuribiennaali ja seeläbi kohaliku arhitektuurikultuuri edendamist. Päevavalgust ja head sisekliimat propageeriva ettevõttena peab Velux oluliseks tehnoloogiate kaasamist ning arhitektuurivaldkonna arendamist. Velux on arhitektuurivaldkonna pikaajaline toetajana ja leiab, et TAB 2019 aitab kaasa päevavalguse, värske õhu ja hea elukvaliteedi teadvustamisele.

Ruukki toodab ja turustab energiatõhusaid hoone- ja ehituslahendusi, keskendudes Põhja- ja Ida-Euroopale. Kommunikatsioonil põhinev partnerlus, aja jooksul testitud praktikad ja eesrindlik tehnoloogia aitavad Ruukkil klientide unistused ellu viia nii uusi hooneid ehitades kui ka vanu renoveerides.
Nende portfelli kuuluvad nii Ruukki kui Plannja brändid, mis on kättesaadavad läbi ulatusliku professionaalsete edasimüüjate võrgustiku ja teeninduspunktide.
Ruukkil on ligikaudu 2.500 töötajat ja tooteid valmistatakse 15 tehases üle Euroopa. Ruukki on SSAB allüksus. SSAB on Põhjamaades ja Põhja-Ameerikas paiknev teraseettevõte, mis tegutseb rohkem kui 50 riigis.

Eesti Arhitektuurimuuseum asutati 1991. aastal ning alates 1996. aastast tegutsetakse üle saja aasta vanuses Rotermanni soolalaos. Eesti Arhitektuurimuuseum keskendub 20. sajandi arhitektuuri kogumisele, uurimisele ja eksponeerimisele. Muuseumil on hea jooniste ja projektide arhiiv nii 1920.–1930. aastatest kui ka nõukogude perioodist, samuti fotokogu ning pidevalt täienev maketikogu.

Eesti Arhitektide Liit (EAL) on arhitektide, maastikuarhitektide ja arhitektuuriteadlaste organisatsioon. EAL-i põhitegevuseks on arhitektuurialased ekspertiisid, seda nii arhitektuurivõistluste korraldamisena kui kitsamalt konkreetsete objektide ekspertiishinnangutena. Lisaks väljastatakse arhitekti kutsekvalifikatsioone ja korraldatakse igaaastaselt arhitektuuripreemiate välja andmist.

Goethe Instituut on üle maailma tegutsev Saksa Liitvabariigi kultuuriinstituut, mille eesmärgiks on edendada välismaal saksa keelt ja tegeleda rahvusvahelise kultuurialase koostööga.

Koostöös Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga viime läbi Tallinna Arhitektuuribiennaali visioonivõistlust.

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) on Eesti ainus arhitektuuri-, disaini-, kunsti- ja kunstikultuurialast kõrgharidust andev avalik-õiguslik ülikool, mis on tegutsenud katkematult 1914. aastast. Sajandivanune kool on aga kaasaegne akadeemia, kus tegeletakse traditsiooniliste tehnikate ja väljundite kõrval nüüdisaegsete aktuaalsete teemade ja küsimustega.

Balti-Ameerika Vabaduse Fond tegutseb Baltimaades alates 2010. aasta sügisest. Fondi missioon on tugevdada sidet USA ning Eesti, Läti ja Leedu vahel majanduskasvule ja demokraatlike protsesside arengule suunatud hariduslike vahetusprogrammide läbiviimisega. Fond investeerib Baltimaade inimressurssidesse, pakkudes näiteks perspektiivikatele tudengitele ja teadlastele stipendiumiprogramme, mis võimaldavad saada toetust praktikaks ja uurimistööks Ameerika Ühendriikides. Kohalikele organisatsioonidele pakub BAFF võimalust dialoogiprogrammi rahastuse abil kutsuda Ameerikast Baltikumi oma ala eksperte esinema.

EU–Japan Fest on Jaapani ja Euroopa Liidu vaheline kultuuriprogramm.

UPM-Kymmene Otepää AS on kasespooni ja -vineeri tehas, mis toodab mitmesugust kõrgkvaliteetset pealistamata ja pealistatud WISA® kasevineeri erinevate nõudlike kasutuskohtade tarbeks üle maailma, näiteks ehitus, transport, mööbel ja LNG tankerid.

LAUFEN on üks maailma juhtivaid vannitoakeraamika tootjaid. Rakendades kogu oma  ulatusliku oskuste- ja teadmistepagasi vannitoakeraamika kujundamisse, tootmisse ja  turustamisse, on LAUFEN jätnud märgatava jälje vannitoakultuuri arendamisse maailmas. LAUFEN tunneb uhkust selle üle, et suudab pakkuda oma klientidele vaid parimat ja tagada neile  heaolu, mida võimaldavad ainult LAUFENi tooted. LAUFENi kaubamärk on enam kui 100. aasta jooksul olnud kogu maailmas tuntud kõrge kvaliteedi, hea kujunduse ja uuenduslike lahenduste poolest. Tänapäeval on LAUFEN esindatud ka kõikides Põhjamaades.

Zelos on lahendus organisatsioonidele, kelle eesmärk on juhtida, kaasata ja motiveerida oma vabatahtlikke. Zelos aitab muuta töö vabatahtlikega tõhusamaks nõnda, et organisatsiooni kohalikel ettevõtmistel oleks globaalne mõju.

Sponsor ja VR partner Vive Arts kasutab tipptehnoloogiat, mis muudab kultuuri kogemise viise ning on osaline ainulaadsetes projektides, mis teostuvad üle maailma. Ettevõte edendab digitaalset innovatsiooni ning teeb koostööd juhtivate kunstnike, muuseumite ja kultuuriorganisatsioonidega. Ettevõtte asutamisest alates 2017. aastal on Vive Arts teinud koostööd ligemale 40 juhtiva kultuuriinstitutsiooniga sh Tate Modern Londonis, Musée d’Orsay ja Musee de l’Orangerie Pariisis, American Museum of Natural History New Yorgis, National Palace Museum Taipeis, ArtScience Museum Singapuris.

Thermory AS on maailma suurim kemikaalivaba termopuidu tootja ja saunamaterjalide väärindaja. Thermory ekspordib üle 90% oma toodangust enam kui 50 riiki üle maailma. Juhtiva saunamaterjali ja valmissaunade tootjana pakub Thermory erinevaid lahendusi ja ideid puidu kasutamisel.

TAB Meediapartnerid