Menüü
Sulge

TALLINNA
ARHITEKTUURI-
BIENNAAL
TAB 2019

Arhitektuurikoolide näitus “Kohutavalt ilus”

Kohutavalt ilus!

11.09–09.10.2019

Eesti Kunstiakadeemia Galerii

Tallinna Arhitektuuribiennal TAB 2019 rahvusvaheline arhitektuurikoolide näitus alapealkirjaga “Kohutavalt ilus” käsitleb kooli kui eksimist ja valesti tegemist võimaldavat kohta. Parim kooliprojekt ei pruugi olla kõrgeima hinde vääriliselt täidetud ülesanne, vaid autorit sügavalt puudutav ja isiksust kasvatav rännak. See võib olla töö, mis sisaldab endas (kohutavat) ära eksimist ja (kohutavate) vigade tegemist.

Näitus “Kohutavalt ilus” leiab aset Eesti Kunstiakadeemia Galeriis ning avatakse 11.09.2019.

Rahvusvaheline arhitektuurikoolide näitus kuulub Tallinna Arhitektuuribiennaal TAB 2019 kõrvalprogrammi ning sellest on kutsutud osa võtma arhitektuuritudengid ja arhitektid nii Eestist kui mujalt maailmast. Näituse kuraatoriteks on noored eesti arhitektid: Merilin Kaup, Margus Tammik ja Ulla Alla.

TAB arhitektuurikoolide näitus esitleb töid, mis on valitud rahvusvahelise avatud kutse läbi. Avatud kutse info ja tingimused leiab SIIT.

Mis on kooliprojekt?

Kas kooliprojekt on vaid töö, mis on sündinud stuudios, juhendaja käe all? Kas see, mida me teeme, peaks leidma lahenduse läbi püstitatud probleemi või isiksuse ning peegeldama autori meeleseisundit ja põhimõtteid? Kas akadeemias on ruumi jutustada projekti taustalugu või oodatakse pigem püüdlikku lähteülesande täitmist? Hindamisel ehk hinnangute andmisel asetatakse rõhk lõpptulemusele ja töö arengut näevad ainult juhendajad. Valminud töös ei ole näha kõige kohutavamaid osi teekonnast ja emotsionaalseid madalseise – hetki, mis meid on arendanud. Kooliprojekt, mis keskendub tunnustusele on võrreldav peavoolupraktikaga ja võistlusprojektiga, mis täidavad etteantud tingimusi võimalikult efektiivselt. Samasugust austust nagu püüdlik probleemi lahendamine väärib ka looming, mis ei karda läbikukkumist, räägib probleemile vastu või suisa sellest mööda.

Rahvusvaheline arhitektuurikoolide näituse programm koosneb kolmest etapist:

1. Etapp – palume saata projekt digitaalselt koos lühikese isikliku taustalooga (max A4).
Tööd saata e-posti aadressile: schools@tab.ee
Tähtaeg: 18.03.2019

2. Etapp – jätkub individuaalne töö väljavalitud projektide autoritega. Palume autoritel avada projekti tegemist saatnud metadata; veendumused ja nende päritolu, töömeetodid ja mõtlemistehnikad.
Tähtaeg: 01.06.2019

3. Etapp – töötuba Tallinnas, mille eesmärk on algse projekti ja sellele suunatud reflektsiooni põhjal uue tulemini jõudmine. Töötuba toimub septembri alguses.

Näituse avamisel 9.11.2019 esitatakse algne töö ja edasiarendus uue tervikliku loona. 

11.09.2019